Výukové programy pro tablety pod OS android

Konečně se na českém trhu objevily první skutečně výukové programy pro děti na operačním systému Android. Výrobcem je česká firma, která má za sebou dlouhou řadu velmi kvalitních výukových produktů pro školy i pro domácí použití. Nyní přivádí na trh své první produkty pro Androidy.

Tento fakt jistě potěší řadu učitelů i rodičů, kteří pořídili tablety s cílem, že je budou aktivně využívat pro výuku, opakování a upevňování učiva. Bohužel pod Androidy je toho skutečně výukového obsahu velmi málo. Ne každá hra, která se tváří a píše o sobě, že je výuková, také skutečně je. Naopak, často je podobnost spíše náhodná, a hlavně tyto prográmky nesouhlasí a neodpovídají skutečnému učivu na školách.

O to důležitější a přínosnější jsou první dvě vlaštovky z dílny Multimedia Art.

Zlomky

IQ hry

Zlomky obsahují učivo matematiky prvního stupně, které nebývá u dětí zrovna moc oblíbené, a tedy je někdy jeho zvládnutí pro ně i náročné. V tomto programu se mohou interaktivní, a hlavně velmi názornou formou seznámit děti s matematickou oblastí zlomků.  Mimo jiné zde najdou řadu příkladů na procvičení, kde současně vidí i správný výsledek. Program jim postupně ukáže, že i zlomky jsou hračka a zvládne je každý. Tablet jim potom zprostředkovává výukový obsah, který řídí intuitivně dotykem, snadno a rychle. Celá navigace a práce programu je tomuto plně uzpůsobena. Program je tedy velmi kvalitní nejen po technické, ale hlavně po didaktické stránce.

IQ hry není produkt přímo související s výukou, můžeme jej zahrnout spíše mezi výukové hry, ale jde o velmi kvalitní a po didaktické stránce dobře zpracovaný program. Jeho cílem je rozvoj rozumového a logického myšlení dítěte. Rozvíjí jeho potenciál nenásilnou, hravou a příjemnou formou. Proto je vhodný pro děti předškolní i mladšího školního věku do cca deseti let. Mimo logického a analytického myšlení rozvíjí i schopnost koncentrace.  Schopnost soustředit se je právě v tomto období rozvoje dětí klíčová dovednost, jež zásadně ovlivňuje další oblasti. Současně má skutečně dobrý vliv na rozvoj kreativity i paměti.

V případě zájmu poradíme ohledně nákupu licencí pro školy nebo pořízení z projektů apod. Program IQ hry je vhodný i jako podpůrný program pro nadané.

Výukové programy pro tablety pod OS android
Přesunout se na začátek